REKLAMA

Nie niszcz kręgosłupa szpilkami!!!

Przewodnik TOK FM Na Zdrowie
Data emisji:
2020-10-28 13:50
Prowadzący:
Czas trwania:
01:36 min.
Udostępnij:

Mówi się, że szpilki to powolni zabójcy stóp i kręgosłupa. Rozwiń »

Na razie zajmijmy się tym drugim. Chociaż buty na wysokim obcasie wyszczuplają i uatrakcyjniają chód, mogą mieć bardzo negatywny wpływ na zdrowie.

Chodzenie na bardzo wysokich obcasach powoduje przeciążenie kręgosłupa . Jest to spowodowane nieprawidłowym wygięciem, jakie przyjmuje ciało kobiety chodzącej w szpilkach.

Kiedy mamy uniesioną piętę środek ciężkości przesuwa się automatycznie do przodu. Najczęściej pojawiającymi się dolegliwościami z tym związanymi są bóle w okolicy krzyżowo-lędźwiowej kręgosłupa, a także bóle karku. Dodatkowo obcasy zwiększają krzywiznę u podstawy kręgosłupa i wymuszają jego nieprawidłowe ułożenie. To z kolei prowadzi do nadmiernego ucisku kręgów. Długotrwałe przyjmowanie takiej pozycji oprócz bólu prowadzić do zwyrodnienia kręgosłupa. Nie umiemy chodzić na szpilkach niektóre z nas za bardzo zginają nogi, niektóre na odwrót chodzą na maksymalnie wyprostowanych.

Przyjmuje się, że bezpieczny obcas, który nawet noszony na co dzień nie powoduje szkodliwych następstw, powinien mieć nie więcej niż pięć centymetrów. Szpilki powyżej 12 cm są stanowczo zbyt dużym dużym obciążeniem dla naszego ciała.

Znaczenie ma też stabilność obcasa. Dlatego jeśli uwielbiamy je nosić, lepiej niech będzie to klocek albo platforma. Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
przewodnik TOK FM na zdrowie dzień dobry Ewa Podolska mówi się, że szpilki to powoli zabójcy stóp i kręgosłupa na razie zajmijmy się tym dróg, chociaż buty na wysokim obcasie wyszczuplające i uatrakcyjnienie hut mogą mieć bardzo negatywny wpływ na zdrowie chodzenie na bardzo wysokich obcasach powoduje przeciążenie kręgosłupa jest to spowodowane nieprawidłowym wyginięciem, jakie przyjmuje ciało kobiety chodzącej w szpilkach, kiedy mamy uniesioną piętę środek Rozwiń » ciężkości przesuwa się automatycznie do przodu najczęściej pojawiającymi się dolegliwościami z tym związanymi są bóle w okolicy krzyżowo-lędźwiowej kręgosłupa, a także bóle karku dodatkowo obcasy zwiększają krzywiznę podstawy kręgosłupa i wymuszają jego nieprawidłowe ułożenie to z kolei prowadzi do nadmiernego ucisku kręgów długotrwałe przyjmowanie takiej pozycji oprócz bólu może prowadzić do zwyrodnienia kręgosłupa nie umiemy chodzić na szpilkach niektóre z nas za bardzo spinają nogi niektóre na odwrót chodzą na zbyt wyprostowanie przyjmuje się, że bezpieczne obcas, który nawet noszony na co dzień nie powoduje szkodliwych następstw powinien mieć nie więcej niż 5cm szpilki powyżej 12cm są stanowczo zbyt dużym obciążeniem dla naszego ciała znaczenie ma też stabilność obcasa dlatego jeśli uwielbiamy je nosić lepiej niż będzie to Klocek albo Platforma przewodnik medyczny od poniedziałku do piątku przed 14 Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK TOK FM NA ZDROWIE

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM Premium teraz 40% taniej. Wybierz pakiet z aplikacją mobilną - podcasty, audycje i radio bez reklam zawsze pod ręką.

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA