REKLAMA

Co 6.5 minuty ktoś w Polsce ma udar !

Przewodnik TOK FM Na Zdrowie
Data emisji:
2020-10-29 13:50
Prowadzący:
Czas trwania:
01:34 min.
Udostępnij:

Dzisiaj 29 października - Światowy Dzień udaru mózgu. W tym roku ramach akcji ALERT UDAROWY największe organizacje pacjenckie, działające w w tym obszarze mózgu Polskie Towarzystwo Ratowników Medycznych uczą nas . A jest to bardzo potrzebne jako że ciągle za mało wiemy o udarze.A jest to wiedza bardzo potrzebna ponieważ: Rozwiń »
Co ok. 6,5 minuty ktoś w Polsce doznaje udaru mózgu.
Uważamy ze to zdarza się on tylko starszym osobom Nieprawda. Udar to choroba, która może dotknąć każdego - w każdym wieku, w każdym miejscu, w każdym czasie, także w dobie pandemii. Co roku udaru doznaje 60 - 70 tysięcy mózgu, a około 30 000 tysięcy z nich umiera..

Najważniejszy przy udarze mózgu jest czas. Błyskawiczna reakcja - wezwanie Pogotowia
może uchronić człowieka przed skutkami udaru czyli niepełnosprawnością lub uratować mu życie.

Objawy udaru mózgu można zapamiętać dzięki prostemu rozwinięciu pierwszych liter słowa UDAR:
U jak utrudniona mowa,
D jak dłoń/ ręka opadająca,
A jak asymetria ust i
R - jak reaguj natychmiast!
A reaguj - oznacza dzwoń pod numer 999 lub 112 Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
dobry Ewa Podolska dzisiaj 29października światowy dzień udaru mózgu w tym roku w ramach akcji, ale udarowej największe organizacje pacjenckie działające w tym obszarze oraz polskie Towarzystwo ratowników medycznych uczona, ponieważ ciągle nasza wiedza na temat udaru mózgu jest zbyt mała, a jest ona nam bardzo potrzebna, ponieważ w Polsce około 6,5 minuty ktoś doznaje udaru mózgu uważamy, że to zdarza się tylko starszym osobom nieprawda udar choroba, która może dotknąć Rozwiń » każdego w każdym wieku w każdym miejscu w każdym czasie także w dobie pandemii co roku udaru doznaje 60 do 70 000 osób, a zabija on około 30 000 osób najważniejsze przy udarze mózgu jest czas błyskawiczna reakcja wezwanie pogotowia może uchronić człowieka przed skutkami udaru, czyli niepełnosprawnością lub uratować mu życie objawy udaru mózgu może zapamiętać dzięki prostemu rozwinięciu pierwszych liter słowa uda u jak utrudniona mowa de jak dłoń ręka opadająca, a jak asymetrię ust IR jak reaguj natychmiast reaguje oznacza dzwoń pod nr 999 lub 112 przewodnik medyczny od poniedziałku do piątku przed czternastą przewodnik TOK FM na zdrowie Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK TOK FM NA ZDROWIE

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Słuchaj podcastów TOK FM bez reklam. Wybierz pakiet "Aplikacja i WWW" i słuchaj wygodniej z telefonu! A w promocji Black Friday obowiązuje prawdziwe 50% zniżki!

KUP TERAZ 50% taniej

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA