REKLAMA

1 grudnia - Światowy Dzień Aids

Przewodnik TOK FM Na Zdrowie
Data emisji:
2020-12-01 13:50
Prowadzący:
Czas trwania:
01:53 min.
Udostępnij:

Dzisiaj - 1 grudnia jest Światowy dzień Aids. Rozwiń »

Zwany także Światowym Dniem Walki z AIDS) obchodzony od 1988 roku, dzięki inicjatywie Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).
Jest jedną z ośmiu najważniejszych kampanii na rzecz zdrowia publicznego prowadzonych przez tę międzynarodową organizację.

O AIDS zaczęło być głośno w latach 80.Pierwsze ofiarą epidemii padły środowiska gejowskie w Stanach. I ten fakt determinuje do dzisiaj nasz stosunek do choroby. Jest ona spostrzegana jako ta, która dotyczy grup dyskryminowanych homoseksualistów, użytkowników narkotyków oraz pracowników i pracownic seksbiznesu, co utrudnia skuteczną profilaktykę.

Do tej pory na AIDS zmarło około 36 milionów ludzi na całym świecie. Co roku umierają kolejne dwa miliony.
Symbolem tego dnia jest czerwona wstążka. Osoby, które się solidaryzują z zakażonymi HIV i chorymi na AIDS, noszą ją tego dnia na ubraniu. Co roku lub co kilka lat zmienia się temat przewodni kampanii. Podkreślano już szczególnie trudną sytuację kobiet z AIDS, dużą zachorowalność dzieci bądź, jak w 2002 i 2003 roku, dyskryminację i piętno, jakie niesie ze sobą ta choroba.
W 2020 roku hasło Światowego Dnia AIDS, promowane przez Program Narodów Zjednoczonych ds. Walki z AIDS na świecie, brzmi: Globalna solidarność, wspólna odpowiedzialność.

Korzystałam z :
https://www.ekokalendarz.pl/swiatowy-dzien-walki-z-aids/ Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
TOK FM na zdrowie dzień dobry Ewa Podolska dzisiaj 1grudnia jest w Światowidzie w tej zwany także światowym dniem walki z AIDS obchodzony od 1988 roku dzięki inicjatywie światowej organizacji dra jest jedną z 8 najważniejszych kampanii na rzecz zdrowia publicznego prowadzonych przez tę międzynarodową organizację o AIDS zaczęła być głośno w latach osiemdziesiątych pierwsze ofiary Remi wpadły środowiska gejowskie Stanach ten fakt determinuje do dzisiaj nasz stosunek do choroby Rozwiń » jest ona często postrzegana jako ta, która dotyczy grup dyskryminowanych homoseksualistów użytkowników narkotyków oraz pracowników pracownicy seks biznesu co utrudnia skuteczną profilaktykę do tej pory na AIDS zmarło około 36 000 000 ludzi na całym świecie co roku grają kolejne 2 000 000 symbolem tygodnia jest dwunastą osoby, które się solidaryzują zakazanymi w chorymi na AIDS noszą ją tego dnia ubrań co roku lub co kilka lat zmienia się też przewodni kampanii podkreślano szczególnie trudną sytuację kobiet i dużą zachorowalność dzieci, bo jak w 20022003 roku dyskryminacji piętna, jakie niesie ze sobą choroba w 2020 roku hasło światowego dnia AIDS promowany przez program narodów Zjednoczonych do spraw walki z AIDS na świecie ziemi globalna Solidarność wspólna odpowiedzialność przewodnik medyczny od poniedziałku do piątku przed 4 przewodnik TOK FM na zdrowie Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK TOK FM NA ZDROWIE

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM Premium teraz 40% taniej. Wybierz pakiet z aplikacją mobilną - podcasty, audycje i radio bez reklam zawsze pod ręką.

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA