REKLAMA

Czy smog już przestał być groźny?

Przewodnik Smogowy
Data emisji:
2020-12-07 06:50
Prowadzący:
Czas trwania:
01:51 min.
Udostępnij:

W poprzednich latach o tej porze jednym z najczęściej powtarzanych słów w mediach, było słowo smog. Teraz - znak czasu - takim słowem jest koronawirus i Covid 19. Rozwiń »

Ale czy Smog już przestał być groźny, już nie powoduje chorób, już nie zabija

Nie przyczynia się do zawałów serca, udarów, chorób płuc.

Nie !

Z końcem listopada ukazał się smogowy ranking PAS-u , czyli Polskiego Alarmu Smogowego.

Na podstawie danych pomiarowych Państwowego Monitoringu Środowiska z 2019 r. sporządzono listę piętnastu najmocniej zasmogowanych miejscowości w Polsce.

Są to właściwie dwie listy: Pierwsza - ranking miast o najwyższym zanieczyszczeniu powietrza pod względem stężenia rakotwórczego benzo(a)pirenu. I druga - lista miast w których dobowe stężenie pyłu PM 10 jest powyżej normy.

Na podstawie tych dwóch rankingów możemy powiedzieć:

Nowy Targ, Pszczyna i Rybnik to najbardziej zanieczyszczone miasta w Polsce.

Najbardziej rakotwórcze powietrze - 1 lista - jest w Nowym Targu , Rybniku i Suchej Beskidzkiej.

Potem łeb w łeb idą Nowy Sącz i Zdzieszowice. Miejsce piąte ex-aequo: Nowa Ruda, Olkusz, Tuchow, Zabierzów, Godów, Myszków, a miejsce 6 pospołu zajmuje Nowa Sól, Oświęcim, Knurów, Pszczyna. Norma stężenia benzo(a)pirenu wynosi 1 ng/m3, w Nowym Targu jest 18 nanogramów, czyli 1800 procent normy. Tyle samo ile w poprzednim roku. Cała pierwsza piętnastka to stężenia tej rakotwórczej substancji sięgające od 700 do 1800% dopuszczalnej normy! Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
przewodnik smogowy dzień dobry Ewa Podolska poprzednich latach od tej po jednym z najczęściej powtarzanych słów w mediach było słowo smog teraz znak czasu takim słowem jest koronawirus covid-19, ale czy smog przestał być groźny nie powoduje chorób już nie zabija nie przyczynia się do zawału serca udaru chorób płuc nie z końcem listopada ukazał się mogą ranking pasów, czyli polskiego alarmu smogowego na podstawie danych pomiarowych państwowego monitoringu środowiska z Rozwiń » 2019 roku sporządzono listę 15 najmocniej zasmakował w miejscowości w Polsce są to właściwie 2 listy pierwsza ranking miast o najwyższym zanieczyszczeniu powietrza pod względem stężenia rakotwórczego benzo Alfa piren i druga lista miast, w których dobowe stężenie pyłu po 10 jest powyżej norm na podstawie tych 2 rankingów możemy powiedzieć Nowy Targ Pszczyna Rybnik to najbardziej zanieczyszczonych miast w Polsce najbardziej rakotwórcze powietrze pierwsza lista jest nowym Targu w Rybniku i suchej Beskidzkiej rekordowy Nowy Targ aż 1800% rakotwórczego benzo Alfa pirenu odpowiedź tyle samo ile w poprzednim roku cała pierwsza piętnastka co stężenia rakotwórczych substancji sięgające od 700 do 1800% dopuszczalnej normy przewodnik smakowy od poniedziałku do piątku przed siódmą rano Słuchajcie także naszych informacji o stanie powietrza codziennie po ósmej i szesnaste przewodnik smogowy Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK SMOGOWY

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Wszystkie audycje, kiedy chcesz! Teraz TOK FM Premium 30% taniej: podcastowe produkcje oryginalne, Radio TOK FM bez reklam i podcasty z audycji. Nie zwlekaj, słuchaj wygodniej!

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA