REKLAMA

Jak dodać prawo jazdy do aplikacji mObywatel?

Przewodnik Technologiczny TOK FM
Data emisji:
2020-12-07 17:50
Prowadzący:
Czas trwania:
01:46 min.
Udostępnij:

mObywatel, czyli cyfrowy portfel z dokumentami w aplikacji mobilnej, został wzbogacony o prawo jazdy. Dotychczas w smartfonie mogliśmy mieć m.in. dowód osobisty. Uczniowie mogli dodać legitymację szkolną, a studenci - legitymację studencką. Zmotoryzowani z kolei mogli mieć wszystko to, co znajduje się w dowodzie rejestracyjnym, polisie OC i karcie pojazdu. Tu znajdziemy również e-recepty. Co zrobić żeby w mieć w smartfonie prawo jazdy?

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
przewodnik technologiczny TOK FM Kamil Wróblewski zapraszam ME obywatel, czyli cyfrowy portfel z dokumentami w aplikacji mobilnej został wzbogacony o prawo jazdy dotychczas w smartfonie mogliśmy mieć m.in. dowód osobisty uczniowie mogli dodać legitymację szkolną, a studenci legitymację studencką zmotoryzowani z kolei mogli mieć wszystko to co znajduje się w dowodzie rejestracyjnym polisie OC i karcie pojazdu tłum znajdziemy również e-recepty, a co zrobić, żeby mieć w Rozwiń » smartfonie prawo jazdy oczywiście przede wszystkim trzeba mieć najnowszą wersję aplikacji mObywatel obecnie jest dostępna dla iPhone i telefony z Androidem znajdują państwo w sklepach AppStore i długu kraj, żeby można było dodawać dokumenty trzeba mieć zweryfikowany profil zaufany lub e-dowód, czyli dowód osobisty nowej generacji z warstwą elektroniczną to dzięki nim załatwiamy urzędowe sprawy i potwierdzamy cyfrowa tożsamość również w tej aplikacji następnie w dolnej części głównego ekranu dotykamy przycisk z napisem dodaj dokument i następnie wybieramy mPrawo jazdy po zapoznaniu się z regulaminem tożsamości jego akceptacji wszystko jest już gotowe na głównym ekranie zobaczymy nowy dokument, ale to niejedyna nowość do aplikacji mObywatel można dodać również licznik punktów karnych procedura jest taka sama jak w przypadku wygrywania prawa jazdy więcej informacji w podcaście archiwum Radia TOK FM po wpisaniu w wyszukiwarce hasła prawo jazdy rozmowa Przemysława Iwańczyka dr. Jackiem Karczem o aplikacji jej funkcjach również na rządowej stronie gov PL u Kosznik mObywatel Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK TECHNOLOGICZNY TOK FM

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POSŁUCHAJ RÓWNIEŻ

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM Premium 40% taniej! Dostęp do nagradzanych podcastów, wszystkich audycji z anteny oraz Radio TOK FM bez reklam w świątecznej zniżce.

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA