REKLAMA

Będzie wiadomo kto ma jeszcze kopciucha

Przewodnik Smogowy
Data emisji:
2020-12-11 06:50
Prowadzący:
Czas trwania:
01:47 min.
Udostępnij:

Połowa listopada tego roku to czas gdy w góry szły liczby pokazujące u ilu osób codziennie wykryto koronawirusa i ile osób zmarło na covid - 19. Trudno się dziwić, że media zajmowały się przede wszystkim tematyką związaną z pandemią. Rozwiń »

Stąd mało zauważony przeszedł fakt mający duże znaczenie w naszej walce z niską emisją.

Prezydent Andrzej Duda podpisał 13.11 nowelizację ustawy o wspieraniu termomodernizacji i remontów. Wśród zmian znalazło się m.in. utworzenie Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB), która służyć ma skatalogowaniu źródeł ciepła w Polsce.

Nowelizacja zakłada utworzenie centralnej bazy danych, w ramach której skatalogowane zostaną źródła ciepła o mocy nieprzekraczającej 1 MW, wraz z informacjami na temat programów społecznych, z których skorzystano. Ewidencja obejmie zarówno urządzenia w budynkach prywatnych, jak i należących do przedsiębiorstw.

Utworzenie CEEB zakłada, że właściciele określonych źródeł ciepła do końca przyszłego roku złożą na ich temat stosowne deklaracje. Następnie zostaną one zweryfikowane w ramach ogólnopolskiej inwentaryzacji.

Daje to szansę, że w końcu ‘kopciuchy’ przestaną być anonimowe”. Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
przewodnik smogowy dzień dobry Ewa Podolska połowa listopada tego roku to czas, gdy w górę szły liczby pokazujące ilu osób codziennie wykryto koronawirusa i ile osób zmarło na covid-19 trudno dziwić, że media zajmowały się przede wszystkim tematykę związaną z tą sytuacją stąd mało zauważony przeszedł fakt mający duże znaczenie w naszej walce z niską emisję, czyli głównym źródłem smogu w Polsce prezydent Andrzej Duda podpisał 13listopada nowelizację ustawy o Rozwiń » wspieraniu termomodernizacji remontów wśród zmian znalazły się m.in. utworzenie centralnej ewidencji emisyjności budynków c by CET, która ma służyć skatalogowanie źródeł ciepła w Polsce nowelizacja zakłada utworzenie centralnej bazy danych w ramach, której skatalogowane zostaną źródła ciepła o mocy nieprzekraczającej 1MW wraz z informacjami na temat programów społecznych, z których korzystano ewidencja obejmuje zarówno urządzenia w budynkach prywatnych jak i należących do przedsiębiorstw utworzenie takiej bazy zakłada, że właściciele określonych źródeł ciepła do końca przyszłego roku złożył na ich temat stosowne deklaracje następnie zostaną one zweryfikowane w ramach ogólnopolskiej inwentaryzacji daje szansę, że w końcu kopciuchy przestaną być anonimowe zapraszam państwa do słuchania codziennych informacji o stanie powietrza po ósmej i po szesnasty Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK SMOGOWY

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Więcej niż na antenie! Teraz TOK FM Premium 30% taniej: podcastowe produkcje oryginalne, Radio TOK FM bez reklam i podcasty z audycji. Nie zwlekaj, słuchaj wygodniej!

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA