REKLAMA

Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków

Przewodnik Smogowy
Data emisji:
2020-12-14 06:50
Prowadzący:
Czas trwania:
01:43 min.
Udostępnij:

Mówiłam już o Państwu o tym, że ma powstać Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków w skrócie CEEB, coś na kształt CEPiKU - Centralna Ewidencja Pojazdów i Kierowców . Rozwiń »

Ma ona dotyczyć źródeł ciepła zarówno w budynkach prywatnych jak i należących do firm, takich których moc nie przekracza 1 MW. Mówiąc najprościej będzie w końcu wiadomo kto czym ogrzewa swój dom. Zabiegały o to od dawna samorządy, aktywiści alarmów smogowych, a także na taką potrzebą wskazywała najwyższa izba kontroli. Do tej pory samorządy same usiłowały robić takie spisy, nie bardzo im to wychodziło, dane były niepełne - ankieterzy po prostu często nie byli wpuszczani do domów.

Wraz z informacją na temat źródła ciepła z jakiego korzysta właściciel domu będzie tam także informacja czy już korzystał z jakiś programów dofinansowania. Zapobiegnie to sytuacji, która czasem się zdarzała, że ktoś wziął już dotacje np na zmianę kotła, a potem wrócił do dawnego sposobu ogrzewania.

Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków, powinna poprawić funkcjonowanie tak dużego programu jakim jest Czyste powietrze, no i w końcu będziemy wiedzieć na czym stoimy, czyli jeszcze pieców typ kopciuch jest używanych. Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
przewodnik smogowy dzień dobry Ewa Podolska mówią państwo o tym, że ma powstać Centralna ewidencja emisyjności budynków w skrócie chce by coś na kształt CEPiK centralnej ewidencji pojazdów kierowców ma ona dotyczyć źródeł ciepła zarówno w budynkach prywatnych jak i należących do firm takich, które mocniej przekracza 1MW mówiąc najprościej by w końcu wiadomo, kto czym ogrzewa zbitą zabiegały o to od dawna samorządy alarmy smogowe, a także na taką potrzebę Rozwiń » wskazywała Najwyższa Izba Kontroli do tej pory samorządy same usiłowały robić takie wpisy bardzo to wychodziło dane były niepełne ankieterzy po prostu często nie byli wpuszczani do trasy informację na temat źródła ciepła z jakiego korzysta właściciel domu będzie tam także informacja czy już skorzystał z jakiegoś programu dofinansowania zapobiegnie sytuacji, która czasem zdarzała się ktoś podzielił dotacje np. zmianę kotła, a potem wrócił do dawnego sposobu ogrzewania centralnej ewidencji emisyjności budynków powinna poprawić funkcjonowanie tak dużego programu wsparcia, jakim jest czyste powietrze w końcu będziemy wiedzieć na czym stoimy, czyli ile jeszcze pieców typu Kopciuch jest używanych przewodnik smakowy od poniedziałku do piątku przed siódmą rano zapraszam także państwa do słuchania naszych informacji o stanie powietrza codziennie po ósmej i szesnastej przewodnik smogowy Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK SMOGOWY

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Wszystkie audycje, kiedy chcesz! Teraz TOK FM Premium 30% taniej: podcastowe produkcje oryginalne, Radio TOK FM bez reklam i podcasty z audycji. Nie zwlekaj, słuchaj wygodniej!

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA