REKLAMA

Dlaczego nasza skóra jest sucha?

Przewodnik TOK FM Na Zdrowie
Data emisji:
2020-12-15 13:50
Prowadzący:
Czas trwania:
01:35 min.
Udostępnij:

Dziś ciąg dalszy o suchej skórze. Rozwiń »
Co wpływa na to że mamy suchą cerę ?

1.Wiek
- miany hormonalne powodują, że staje się coraz cieńsza i bardziej sucha
2. Pora roku
- w zimie na zewnątrz naszą skórę wysusza zimno i wiatr, w pomieszczeniach suche powietrze - efekt ogrzewania

3. Co prawda teraz nie korzystamy z basenów, ale pamiętajmy na przyszłość, że woda basenowa wysusza skórę, ponieważ zawiera chlor.

4. Praca
- kontakt z substancjami drażniącymi może spowodować wysuszenie skóry, zwłaszcza rąk. Skrajnie może to prowadzić do zawodowego kontaktowego zapalenia skóry z podrażnienia - częstego rodzaju egzemy rąk, która objawia się m.in. skrajnym przesuszeniem i pękaniem skóry.
5. Stan skóry
- Nadmiernie wysuszona skóra może być również objawem np. łuszczycy - choroby, w wyniku której organizm za szybko wytwarza komórki skórne- lub egzemy (z wyłączeniem kontaktowego zapalenia skóry z podrażnienia).Egzemy, która może przybierać różne formy i mieć różne podłoża - w tym także alergiczne lub z podrażnienia.

Korzystałam z : https://www.poradnikzdrowie.pl/uroda/twarz/sucha-skora-twarzy-zima- prawidlowa-pielegnacja-suchej-skory-w-zimie-aa-3j2a-o9xA-q3oo.html Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
TOK FM na zdrowie rządowy Ewa Podolska dzisiaj ciąg dalszy suchej skórze co wpływa na to, że mamy są cele po pierwsze, wiek zmiany hormonalne powodują, że staje się ona coraz mniejszej wagi słuch po drugie, pora roku w zimie na zewnątrz naszą skórę wysusza zimny wiatr w pomieszczeniach suche powietrze ogrzewania po trzecie co prawda teraz korzystamy z basenu, ale pamiętajmy na przyszłość, że woda basenowa wysusza skórę i we zawiera chlor czwarty pracy konsultacjami Rozwiń » drażniącymi może powodować wysuszenie skóry w szczególności rąk skrajnie może doprowadzić do zawodowego kontaktowego zapalenia skóry podrażnienia częstego rodzaju egzemy, które objawia się między skrajnym przesuszenie i pękaniem góry i po piąte stan skóry nadmiernie przesuszona skóra może być również objawem np. łuszczycy choroby w wyniku, której organizm za szybko wytwarza komórki skórne lub egzemy z wyłączeniem tego mówiłam poprzednio, czyli kontaktowego zapalenia skóry podrażnienia egzemy, która może przybierać różne formy i mieć różne podłoża w tym także alergiczny lub podrażnienia przewodnik medyczny od poniedziałku do piątku przed czternastą przewodnik TOK FM na zdrowie Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK TOK FM NA ZDROWIE

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Słuchaj podcastów TOK FM bez reklam. Wybierz pakiet "Aplikacja i WWW" i słuchaj wygodniej z telefonu!

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA