REKLAMA

Google Stadia w Polsce. Czym jest granie w chmurze?

Przewodnik Technologiczny TOK FM
Data emisji:
2020-12-18 17:50
Prowadzący:
Czas trwania:
01:45 min.
Udostępnij:

Jesienią tego roku opowiadałem Państwu trochę o platformach gamingowych. Nie tylko najnowszych konsolach Playstation 5 oraz Xbox Series S i X, ale również o graniu w chmurze gdy Amazon prezentował usługę Luna, na razie dostępną tylko w Stanach Zjednoczonych. Rozwiń »

Od kilku dni w Polsce możemy korzystać z oferty Google'a. Nazywa się Google Stadia. Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
przewodnik technologiczny TOK FM Kamil Wróblewski zapraszam jesienią tego roku opowiadałem państwo trochę o platformach gamingowych nie tylko najnowszych konsolach PlayStation 5 oraz Xbox Series SI x, ale również ogranie w chmurze, gdy Amazon prezentował usługę Luna na razie dostępna tylko w stanach Zjednoczonych od kilku dni w Polsce możemy korzystać z oferty Googlea nazywa się go z tej dia granie w chmurze to nic innego jak streaming gry działa to podobny sposób jak np. Rozwiń » słuchanie Radia TOK FM w internecie przez cały czas słuchania przesyłane są do naszych urządzeń dane w przypadku grania cała moc obliczeniowa jest w chmurze, czyli nie potrzebujemy żadnej konsoli wystarczy nawet przeglądarka internetowa na komputerze lub urządzeniu mobilnym w internet oczywiście są pewne wymagania w przypadku Androida musimy mieć wersję systemu co najmniej 60 przeglądarkę Google Chrome możemy korzystać również z przystawki Chromecast ultra, żeby grać na telewizorze w połączeniu internetowym tzw. ping, czyli opóźnienie nie powinien przekraczać 40 milisekund można to sprawdzić na PIT w teście minimalna prędkość internetu 10Mb/s jeśli chcemy grać w lepszej jakości potrzebnej 3 przyłącze np. żeby mieć wszystko 4 AK trzeba mieć 35Mb/s do grania można wykorzystywać specjalne padł Google lub niektóre padł dołączone do konsol klawiatury komputera lub ekran dotykowy na iPhone ach, i opadach w Google stadia możemy grać przez przeglądarkę safari oczywiście za dostęp do Google stadia trzeba będzie płacić po miesięcznym okresie próbnym najtańszy plan kosztuje 39zł Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK TECHNOLOGICZNY TOK FM

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Posłuchaj o tym, co ważne w TOK FM Premium. Teraz podcastowe produkcje oryginalne, podcasty z audycji TOK FM oraz Radio TOK FM bez reklam 40% taniej! Bądź na bieżąco.

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA