REKLAMA

Zanieczyszczenie powietrza uznane za jedną z bezpośrednich przyczyn zgonu

Przewodnik Smogowy
Data emisji:
2020-12-18 06:50
Prowadzący:
Czas trwania:
01:41 min.
Udostępnij:

W końcu musiało to nastąpić. Pierwszy taki wyrok na świecie. Zanieczyszczenie powietrza zostało uznane za jedną z bezpośrednich przyczyn zgonu. W lutym 2013 roku dziewięcioletnia Ella zmarła po poważnym ataku astmy. Dziewczynka mieszkała w południowo-wschodnim Londynie, zaledwie 30 metrów od głównej obwodnicy stolicy, którą każdego dnia poruszało się miliony pojazdów. W ciągu ostatnich trzech lat była prawie 30 razy przewożona do szpitala z trudnościami w oddychaniu. Rozwiń »

Kluczowym dowodem, na którym oparł swoją decyzję sąd, wznawiający śledztwo w sprawie śmierci dziewczynki ( w pierwszym dochodzeniu stwierdzono że przyczyna jej śmierci była niewydolność oddechowa ), był raport przygotowany przez przez Stephena Holgate’a - ekspert ds. zanieczyszczenia powietrza. Zebrał on mocne dowody na związek między gwałtownymi skokami NO2 i szkodliwych cząstek stałych w miejscu gdzie mieszkała, a sytuacjami, w których dziewczynka miała ataki astmy była hospitalizowana.

W wyroku podkreślono że rządzący nie działali, by obniżyć poziom zanieczyszczeń, a także w niewystarczającym stopniu informowano matkę Elli o ryzyku związanym z zanieczyszczeniami, co również wpłynęło na zgon dziewczynki Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
przewodnik smogowy dzień dobry Ewa Podolska w końcu musiało nastąpić pierwszy taki wyrok na świecie zanieczyszczenie powietrza zostało uznane za jedną z bezpośrednich przyczyn zgonu w lutym 7 lat temu 9 letnia Ela zmarła po poważnym ataku jasny dziewczynka mieszkała w południowo-wschodnim Londynie zaledwie 30m od głównej obwodnicy stolicy, którą każdego dnia poruszają się miliony pojazdów w ciągu ostatnich 3 lat była prawie 30× przewożona do szpitala z trudnościami w Rozwiń » oddychaniu podczas dowodem, na którym oparto decyzję sąd znający śledztwo w sprawie śmierci dziewczynki o pierwszy dochodzenia stwierdzono, że przyczyną śmierci była niewydolność oddechowa był raport przygotowany przez Stephena Colberta eksperta do spraw zanieczyszczenie powietrza zebrał mocne dowody na związek między gwałtownymi skokami dwutlenku węgla i szkodliwych cząstek stałych miejsc, gdzie mieszkała, a sytuacjami, których dziewczynka miała ataki astmy i musiała być i żona do szpitala w wyroku podkreślono, że rządzący nie działali by obniżyć poziom zanieczyszczeń, a także niewystarczającym stopniu informowano matkę Eli o ryzyku związanym z zanieczyszczeniami co również wpłynęło na śmierć dziewczynki zapraszam państwa na nasze informacje o stanie powietrza codziennie po ósmej i szesnastej przewodnik smogowy Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK SMOGOWY

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Podcastowe produkcje oryginalne, podcasty z audycji TOK FM oraz Radio TOK FM bez reklam z 40% zniżką! Dobrego słuchania w 2023!

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA