REKLAMA

Czego nie robić swojej skórze zimą?

Przewodnik TOK FM Na Zdrowie
Data emisji:
2020-12-18 13:50
Prowadzący:
Czas trwania:
01:54 min.
Udostępnij:

Powiedziałam już jak pielęgnować skórę zimą, w szczególności gdy mamy suchą cerę. Rozwiń »
Dziś o tym czego napewno nie należy robić.

1. Unikajmy gruboziarnistych pilingów, ponieważ mogą zniszczyć one naturalną barierę skóry. Dobry dla skóry jest piling cukrowy z dodatkiem olejków. Można też użyć balsamu do ciała z kwasami AHA i BHA. Do usunięcia martwego naskórka z twarzy najlepszy jest piling enzymatyczny lub - jeśli skóra dobrze go toleruje - preparat z kwasami.
2. Unikajmy długich i gorących kąpieli, przysłowiowego moczenia się w wannie. Zbyt długi kontakt skóry z wodą sprawia, że zniszczeniu ulega jej płaszcz ochronny, zwłaszcza gdy woda jest zbyt ciepła. Kąpiele niech być krótkie, a woda niezbyt gorąca.
3. Nie zapominajmy o:
- Zabezpieczeniu skóry warg. Jest ona z natury sucha ponieważ nie ma w niej gruczołów łojowych. W zimie powinno się na nie nakładać gęsty nawilżający błyszczyk lub balsam do ust
- Wychodząc z domu posmarujmy się kremem z filtrem przeciwsłonecznym. W mroźne dni słońce bywa mocne, a poza tym promienie UVA przenikają przez chmury.
- Nie zapominajmy też o dłoniach i stopach. Zwłaszcza te pierwsze smarujmy kremem po każdym myciu, a także przed wyjściem z domu. No i .....nośmy zimą rękawiczki.

Korzystałam z: https://www.poradnikzdrowie.pl/uroda/cialo/10-zasad-pielegnacji-skory-zima-aa-3PGB-UrwH-SVfy.html Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
dni TOK FM na zdrowie dzień dobry Ewa Podolska mówiłem o tym jak pielęgnować skórę zimą w szczególności, gdy mamy służące dziś o tym, czego na pewno nie należy robić po pierwsze, unikaj gruboziarnistych peelingu, ponieważ mogą one dziś naturalną barierę skóry dla niej jest peeling cukrowy dodatki olejków można też używać balsamu do ciała z kwasami aha i BH do cięcia martwego naskórka twarzy najlepszy peeling enzymatyczny lub jeśli skóra do przygotowuje w bardzo Rozwiń » kwestia to drugi unikajmy długich gorących kąpieli takiego przysłowiowego moczenia się one zbyt długi kontakt skóry wodą sprawia zniszczeniu ulega płaszcz ochronny zwłaszcza, gdy woda zbyt ciepłe kąpiele nie będą krótkie, a wodę niezbyt gorąca trzeci nie zapominajmy o zabezpieczeniu skóry warg jest ona z natury słucha, ponieważ dawniej gruczołów łojowych w zimie powinno się nakładać zawarli gęsty nabywający błyszczyk lub balsam do ust no i dalej wychodząc z domu posmaruj my się kremem z filtrem przeciwsłonecznym mroźne dni słońce bywa mocny, a za tym promienie UVA przenikają przez mur no i na końcu nie zapominajmy o dłoniach istota, zwłaszcza te pierwsze smarujemy kremem pod każdym myciu, a także przed wyjściem z domu na ile banalne nośmy zimą rękawiczki przewodnik medyczny na zdrowie od poniedziałku do piątku przed 14 przewodnik FM na zdrowie nie ma czasu posłuchać następnej audyt znajdziesz ją jako podcast tokfm Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK TOK FM NA ZDROWIE

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Podcasty TOK FM oraz radio TOK+Muzyka bez reklam - teraz 60% taniej w promocji Black Friday!

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA