REKLAMA

Co zimą zanieczyszcza bardziej powietrze: dymy z domowych kominów czy spaliny samochodowe?

Przewodnik Smogowy
Data emisji:
2020-12-28 06:50
Prowadzący:
Czas trwania:
01:27 min.
Udostępnij:

Już chyba został za nami czas, gdy dyskutowało się co zimą zanieczyszcza bardziej powietrze: dymy z domowych kominów czy spaliny samochodowe? Wiadomo, że trzeba ograniczać zarówno jedno jak i drugie źródło smogu. O ile rząd zrobił krok do przodu tworząc program Czyste powietrze, to w kwestii zanieczyszczeń spalinami jest o wiele powolniejszy. Rozwiń »

Choćby kwestia tzw. Stref Czystego Transportu. Ministerstwo klimatu ogłosiło konsultacje społeczne projektu zmian w ustawie o elektromobilności i paliwach alternatywnych. Miasta zrzeszone w Unii Metropolii oraz Polski Alarm Smogowy mówią jednym głosem i wspólnie jednoznacznie krytykują podejście Ministerstwa.

Najważniejsze kwestie które ich zdaniem wymagają korekty to:

1. Co z mieszkańcami Strefy Czystego transportu ?

2. Jakie wymogi musi spełniać auto by mogło wjechać do Strefy

3. Lista wyjątków oraz zasad, określających kto może wjechać do Strefy Czystego Transportu bez spełniania wymogów emisyjnych.

A konkrety już jutro. Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
przewodnik smogowy dzień dobry Ewa Podolska już chyba dawno za nami został czas, gdy dyskutowało się co zimą zanieczyszcza bardziej powietrze dym z domowych kominów spaliny samochodowe wiadomo, że trzeba ograniczyć zarówno jedno jak i drugie źródło smok, o ile rząd zrobił krok do przodu, tworząc program czyste powietrze to w kwestii zanieczyszczeń spalinami jest o wiele poważniejsze choćby kwestia tygodni stref czystego transportu ministerstwo klimatu ogłosiło konsultacje Rozwiń » społeczne projektu zmian w ustawie o elektromobilności i paliwach alternatywnych miasta zrzeszone w Unii metropolii oraz Polski alarm smogowy mówią 1 głosem i wspólnie jednoznacznie krytykują podejście ministerstwa najważniejsze kwestie, które ich zdaniem wymagają korekty to po pierwsze, co z mieszkańcami strefy czystego transportu w 2, jakie wymogi musi spełnić auto mogło wjechać do strefy i 3 lista wyjątków oraz zasad określających, kto może wjechać do strefy czystego transportu bez spełniania wymogów emisyjnych, a konkrety już jutro przewodnik smogowy od poniedziałku do piątku przed siódmą rano zapraszam także do słuchania naszych informacji o stanie powietrza codziennie to po ósmej i 16 Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK SMOGOWY

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Podcastowe produkcje oryginalne, podcasty z audycji TOK FM oraz Radio TOK FM bez reklam z 40% zniżką! Dobrego słuchania w 2023!

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA