REKLAMA

Czy na pewno masz wszystkie PITy-11? Sprawdź!

Data emisji:
2018-03-12 11:00
Audycja:
Przewodnik Finansowy TOK FM
Czas trwania:
02:01 min.
Udostępnij:

Powoli trzeba zacząć myśleć o wypełnianiu PITów za ubiegły rok. Czas tradycyjnie mamy do końca kwietnia, ale przypominam o tym już teraz, żeby każdy miał czas zastanowić się, czy na pewno otrzymał PITy od każdego pracodawcy, dla którego wykonywał w ubiegłym roku jakieś zadanie. Rozwiń »

Firmy, dla których pracowaliśmy, również na umowę o dzieło czy zlecenie, powinny przysłać nam PIT-11ście z informacją o odprowadzonych składkach do końca lutego. Sprawdźmy więc skrzynki pocztowe, albo emaile, jeśli zgodziliśmy się na przesłanie tych informacji drogą elektroniczną. PIT 11 otrzymujemy zarówno my, jak i urząd skarbowy.

Rzadko, ale jednak czasem zdarza się, że przesyłka nie dociera do nas na czas. Jeśli tak się zdrzyło - zapytajmy zleceniodawcę, czy przygotował dla nas odpowiedni dokument, a jeśli z jakichś przyczyn nie będzie chciał udostępnić ci rozliczenia - co jest mało prawdopodobne - powiadom o tym urząd skarbowy.

Otrzymanie dokumentów naprawdę jest istotne, bo pomimo tego, że nie masz w ręku PITów 11ście - i tak musisz do końca kwietnia rozliczyć się z fiskusem ze wszystkich osiągniętych dochodów i odprowadzonych składek. Obowiązek więc zostaje, tylko złożenie zeznania staje się trudniejsze.

Powinieneś bowiem sam oszacować na podstawie np. wyciągów z konta bankowego, jaki podatek i jakie składki opłaciła za ciebie firma - czyli musisz ubruttowić kwotę którą otrzymałeś na rękę. Zapewne trudno będzie oszacować to co do grosza - dlatego do rozliczenia dołącz informację dla urzędu skarbowego - że przedstawione rozliczenie to wartości szacunkowe, a są takie dlatego, że nie otrzymałeś na czas wypełnionego zeznania PIT-11. Przypominam - czas na rozliczenie z fiskusem mamy do końca kwietnia! Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK FINANSOWY TOK FM

Więcej podcastów tej audycji

POPULARNE

DOSTĘP PREMIUM

Teraz 40% zniżki na Dostęp Premium! Skorzystaj ze świątecznej oferty już dziś!

Kup teraz

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Przedłuż dostęp Premium taniej!