REKLAMA

Dyscyplinarki dla sędziów za krytykę nowej Krajowej Rady Sądownictwa?

Data emisji:
2018-09-11 06:00
Audycja:
Pierwsze Śniadanie w TOK-u
Prowadzący:
Czas trwania:
10:50 min.
Udostępnij:

Marta Kożuchowska-Warywoda, wiceprezes Warszawskiego oddziału stowarzyszenia sędziów polskich Iustitia, prezes fundacji edukacji prawnej Iustitia: Rozwiń »
- Myślę, że jesteśmy nawet w gorszej pozycji, ponieważ ciąży na nas wymóg powściągliwości i pewnych rzeczy nie możemy powiedzieć. Natomiast chciałam podkreślić jedną rzecz: jako sędziowie trzymamy się zasady bezstronności i prawda jest taka, że jakakolwiek frakcja polityczna wprowadzałaby rozwiązania, które są niezgodne z konstytucją, my byśmy krytykowali te rozwiązania. To nie jest tak, że opowiadamy się po stronie jednej czy drugiej partii politycznej. My jako sędziowie, choć strażnicy konstytucji, wskazujemy, które rozwiązania są niebezpieczne dla trójpodziału władzy, czy dla samych obywateli, jeśli chodzi o gwarancje ich praw obywatelskich i te rozwiązania krytykujemy. Myślę, że źle by było, gdybyśmy tego głosu nie zabierali, bo tak naprawdę jeśli rozmawiamy o reformie wymiaru sprawiedliwości, o zmianie przepisów, kluczowe instytucje, takie właśnie jak Krajowa Rada Sądownictwa, to kto ma zabrać głos jak nie prawnicy? Zwiń «

POLECAMY

DOSTĘP PREMIUM

Nieograniczony dostęp do wszystkich audycji TOK FM, także archiwalnych. Wykup Dostęp Premium i słuchaj podcastów, bez reklam!

Kup teraz

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Przedłuż dostęp Premium taniej!