REKLAMA

Mam mieszkanie do wynajęcia. Co zrobić, żeby zarobić więcej?

Data emisji:
2018-09-11 11:00
Audycja:
Przewodnik Finansowy TOK FM
Czas trwania:
01:41 min.
Udostępnij:

W miastach akademickich - na rynku najmu nieruchomości, jak to zwykle we wrześniu, ogromny ruch. Poszukujący lokum najczęściej chcą znaleźć ofertę możliwie tanią, ale jednak coraz częściej cenią sobie komfort takiego mieszkania. Jeśli więc masz nieruchomość i chcesz ją wynająć innym ludziom - spraw, by Twoja oferta była ciekawa. Rozwiń »

Nadal zdarza się, że oferenci chcą wynająć mieszkania w bardzo niskim standardzie: stare dywany, meble po dziadkach, wysłużone wersalki... ale przecież w dobrym punkcie komunikacyjnym! Tymczasem naprawdę niewielkim kosztem można sprawić, że oferta przestanie straszyć, a my zyskamy do kieszeni kilkaset złotych więcej.

Po pierwsze - pozbądźmy się z mieszkania starych mebli i rupieci. Nowe, komfortowe meble dla studentów można kupić naprawdę tanio, warto też zaglądać na portale ogłoszeniowe - często ludzie oddają bardzo dobre meble za pół ceny, bo chcą się ich pozbyć. Po drugie - świeżo pomalowane ściany są lepsze niż takie sprzed kilku lat. Pomalować możesz także stare kafelki w kuchni czy łazience - wygląda to rewelacyjnie, a kosztuje niewiele. Po trzecie - jeśli wrzucasz ogłoszenie do internetu, zadbaj o to, by zdjęcia były w miarę dobrej jakości. Lepiej robić je w świetle dziennym niż nocą, no i oczywiście lepiej żeby w kadrze był porządek, a może kwiaty w wazonie? Nie żądaj też zbyt wysokiej stawki - uśrednij ją w stosunku do innych ofert w podobnej okolicy. Po prostu kieruj się zdrowym rozsądkiem. Zwiń «

DOSTĘP PREMIUM

Nieograniczony dostęp do wszystkich audycji TOK FM, także archiwalnych. Wykup Dostęp Premium i słuchaj podcastów, bez reklam!

Kup teraz

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Przedłuż dostęp Premium taniej!