REKLAMA

Obozy reedukacyjne, najnowsze technologie i praktyki rodem z Rewolucji Kulturalnej przeciw mniejszości muzułmańskiej w Chinach

Data emisji:
2018-09-13 16:00
Audycja:
Światopodgląd
Prowadzący:
Czas trwania:
17:58 min.
Udostępnij:

Prof. Krzysztof Kozłowski ze Szkoły Głównej Handlowej i Adam Kozioł z Helsińskiej fundacji praw człowieka rozmawiają o tym, co dzieje się w Singjangu - regionie, który jest wielkości Alaski, mieszka tam 20 kilka, 24 000 000 ludzi, z czego połowa to są Ujgurzy - mniejszość muzułmańska zamieszkująca Chiny. I już od miesięcy mamy niezwykle poruszające doniesienia na temat tego, jakiej dyskryminacji i przemocy doświadczają, jaką przemoc stosują władze chińskie wobec tej mniejszości i o tych wszystkich technologiach rodem z Wielkiego Brata. One w dużej mierze są testowane właśnie tam, na Ujgurach - to zbieranie baz danych, kamery, algorytmy, sztuczna inteligencja, do tego jeszcze opowieści o dziesiątkach, setkach, a może milionach ludzi w obozach, tzw. obozach reedukacyjnych. Niektórzy mówią, że to największa tego typu operacja w Chinach od czasów Rewolucji Kulturalnej.

PODCASTY AUDYCJI: ŚWIATOPODGLĄD

Więcej podcastów tej audycji

POPULARNE

DOSTĘP PREMIUM

Nieograniczony dostęp do wszystkich audycji TOK FM, także archiwalnych. Wykup Dostęp Premium i słuchaj podcastów, bez reklam!

Kup teraz

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Przedłuż dostęp Premium taniej!