REKLAMA

PIT: jak podać fiskusowi numer konta do zwrotu nadpłaconego podatku

Data emisji:
2018-04-13 11:00
Audycja:
Przewodnik Finansowy TOK FM
Czas trwania:
01:39 min.
Udostępnij:

Jak mantrę słychać wszędzie - PITy trzeba wypełnić do końca kwietnia i jest to termin nieprzekraczalny. Pamiętajmy jednak, że jeśli okaże się po rozliczeniu PITów, że musimy coś fiskusowi dopłacić - to obowiązuje nas dokładnie ta sama, nieprzekraczalna data, czyli 30sty kwietnia! Najpóźniej tego dnia musimy zlecić przelew podatkowy na konto naszego urzędu skarbowego. Właściwe numery kont łatwo znaleźć w internecie, na stronach urzędów. Rozwiń »

Zatem kiedy mu musimy dopłacić coś do pobranego w naszym imieniu podatku - robimy to do końca kwietnia. Natomiast jeśli to my oczekujemy na zwrot od fiskusa - tutaj termin oczekiwania jest dłuższy - i wynosi trzy miesiące, czyli zwrot powinniśmy mieć na koncie najpóźniej 30 czerwca. Choć oczywiście wszytko zależy od urzędu - niektóre zwracają naprawdę szybko - tak szybko, że niektórzy nie zdążą nawet zauważyć, że dostali przelew od fiskusa, zanim wydadzą pieniądze.


Jeśli nigdy wcześniej nie otrzymywaliśmy zwrotu - fiskus nie ma danych naszego konta, a na formularzach rozliczeń PITów nigdzie nie ma rubryki, by wpisać te informacje. W takiej sytuacji zwrot otrzymamy przekazem pocztowym. Jeśli jednak wolimy dostać pieniądze na konto - musimy zgłosić jego numer w urzędzie skarbowym. To prosta sprawa - wypełniamy druk ZAP-3 i składamy go w naszym urzędzie skarbowym. Gdy ten wprowadzi dane do systemu, będzie korzystał z podanego przez nas numeru konta co roku tak długo, dopóki sami nie zaktualizujemy danych. Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK FINANSOWY TOK FM

Więcej podcastów tej audycji

POPULARNE

DOSTĘP PREMIUM

Teraz 40% zniżki na Dostęp Premium! Skorzystaj ze świątecznej oferty już dziś!

Kup teraz

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Przedłuż dostęp Premium taniej!