REKLAMA

Revolut - rewolucja w płatnościach za granicą

Data emisji:
2018-03-13 11:00
Audycja:
Przewodnik Finansowy TOK FM
Czas trwania:
02:11 min.
Udostępnij:

Choć formalnie był już w Polsce od kilku miesięcy - teraz oficjalnie wchodzi do Polski. A mowa o fintechowej firmie Revolut, która umożliwia swoim klientom dużo tańsze niż na co dzień płatności kartą zagranicą. Rozwiń »

Revolut to aplikacja mobilna, z której na świecie korzysta już ponad półtora miliona osób. Działa to tak, że w jednej karcie płatniczej pozwala zmieścić wiele walut oraz kantor, a za dokonywanie transakcji w różnych walutach nie pobiera dodatkowych spreadów, które tak denerwują użytkowników tradycyjnych, bankowych kart płatniczych. Prowadzenie mobilnego konta jest całkowicie darmowe. Użytkownik ma również możliwość zamówienia fizycznej karty płatniczej, którą można włożyć do portfela, i którą można normalnie płacić w sklepach na całym świecie.

Działa to jak prepaid - wcześniej zasilamy z naszego codziennego konta konto w Revolut wybraną przez siebie kwotą. A potem, kiedy w dowolnym kraju chcemy zapłacić za zakupy czy wypłacić pieniądze z bankomatu - nasza karta Revolut sama zdefiniuje walutę rozliczeniową i dokona płatności po najbardziej korzystnym dla nas kursie, bez dodatkowych spreadów - co w bankach jest codziennością. Dla wyobrażenia: jeśli zapłacimy w Grecji kartą Revolut 100 euro, to realnie transakcja będzie nasz kosztowała tyle, ile danego dnia wynosi kurs euro w NBP - bez dodatkowych prowizji pobranych przez nasz bank. Co więcej - Revolut umożliwia też kupno i przechowywanie niektórych kryptowalut, pozwala też automatycznie wykupić ubezpieczenie zagraniczne - o ile jednak zwykłe płatności zagraniczne dla klienta są bezprowizyjne, to za takie dodatkowe usługi trzeba już coś dopłacić. To właśnie jest to miejsce, w którym właściciel aplikacji chce szukać zysków dla siebie.

Wchodząca właśnie oficjalnie do Polski aplikacja może wywołać niemałe zamieszanie na rynku usług finansowych i można spodziewać się, że banki będą próbowały przygotować swoją odpowiedź. Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK FINANSOWY TOK FM

Więcej podcastów tej audycji

POPULARNE

DOSTĘP PREMIUM

Teraz 40% zniżki na Dostęp Premium! Skorzystaj ze świątecznej oferty już dziś!

Kup teraz

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Przedłuż dostęp Premium taniej!