REKLAMA

Syndrom klasy ekonomicznej. Cóż to takiego?

Data emisji:
2018-08-27 13:50
Audycja:
Przewodnik TOK FM Na Zdrowie
Prowadzący:
Czas trwania:
01:27 min.
Udostępnij:

Chociaż wakacje szkolne się kończą, to nie kończy się nasze podróżowanie. Wystarczy spojrzeć na tłumy ludzi na lotniskach. Coraz częściej latamy samolotami . Masowo korzystamy z tzw tanich lotów. Rozwiń »
Przy dłuższych lotach ze względów finansowych wybieramy klasę ekonomiczną . Taniej. Ale coś za coś. Wygodnie nie jest. Nie ma zbyt wiele miejsca na rozprostowanie nóg. Konsekwencja ? Tzw syndrom klasy ekonomicznej czyli zakrzepica żył głębokich. Dokładniej mówiąc: jeśli przez dłuższy czas siedzimy niewygodnie, wtłoczeni w małe siedzenia w samolocie, lub autobusie, to zazwyczaj w nogach, mogą tworzyć się skrzepy, które jeśli oderwą się od ściany żylnej przemieścić się mogą w inne rejony krwiobiegu. Tam mogą spowodować zator płuca lub udar.

A na koniec dzisiejszego Przewodnika ciekawostka. Hilary Clinton klasą ekonomiczną z pewnością nie podróżowała, bez problemu latała po całym świecie, aż w końcu po podróży służbowej w jej mózgu zdiagnozowano skrzeplinę. Gdy sprawa nabrała rozgłosu, wśród potencjalnych pasażerów zapanował strach przed lataniem i zakrzepicą żył głębokich.
O tym kto jest najbardziej narażony na syndrom klasy ekonomicznej w jutrzejszym odcinku Przewodnika przed 14 Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK TOK FM NA ZDROWIE

Więcej podcastów tej audycji

POPULARNE

DOSTĘP PREMIUM

Nieograniczony dostęp do wszystkich audycji TOK FM, także archiwalnych. Wykup Dostęp Premium i słuchaj podcastów, bez reklam!

Kup teraz

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Przedłuż dostęp Premium taniej!