REKLAMA

Uwaga na fałszywe maile, rzekomo od skarbówki!

Data emisji:
2017-12-04 11:00
Audycja:
Przewodnik Finansowy TOK FM
Czas trwania:
01:36 min.
Udostępnij:

Uwaga obywatele i przedsiębiorcy - nie dajcie się nabrać na fałszywe e-maile, rozsyłane rzekomo przez Krajową Administrację Skarbową. W ostatnim czasie oszuści ruszyli z kolejną akcją - tym razem, podszywając się pod KAS, wzywają podatników do zapłaty, złożenia deklaracji podatkowej albo np. do odesłania brakujących faktur. Wiadomość zawiera załącznik - który zdezorientowany odbiorca może kliknąć licząc, że dowie się z niego czegoś więcej. Tymczasem pod żadnym pozorem nie powinniśmy otwierać takiego załącznika! Zawiera on oprogramowanie, które instaluje na naszym komputerze złośliwego wirusa. Rozwiń »

Cyberprzestępcy są sprytni i często bazują albo na naszym zaufaniu - podszywając się np. pod banki, albo na naszej niepewności i niewiedzy - podszywając się choćby pod administrację skarbową - i w ten sposób chcą przejąć kontrolę nad naszymi komputerami, uzyskać hasła do naszych kont bankowych i tak dalej. Bądźmy więc bardzo podejrzliwi. Sprawdzajmy, z jakiego adresu wysłany został e-mail - mógł być wysłany np. z zagranicznej domeny. Nie otwierajmy też załączników z rozszerzeniem typu zip od nieznanych nadawców. Jeśli chcemy się upewnić, czy rzeczywiście urząd skarbowy chce nas o czymś poinformować - to po prostu tam zadzwońmy. I zachowajmy czujność. Zwiń «

POLECAMY

DOSTĘP PREMIUM

Nieograniczony dostęp do wszystkich audycji TOK FM, także archiwalnych. Wykup Dostęp Premium i słuchaj podcastów, bez reklam!

Kup teraz

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Przedłuż dostęp Premium taniej!