REKLAMA

Wirtualny prezenter zastąpi ludzi w TV? W Chinach trwają testy

Data emisji:
2018-11-08 18:00
Audycja:
Przewodnik Technologiczny TOK FM
Prowadzący:
Czas trwania:
01:24 min.
Udostępnij:

Co i raz mówi się, że robotyzacja, sztuczna inteligencja wyprze wiele osób z rynku pracy, po prostu zastąpi całe zawody. Różne są opinie na ten temat, nie czas teraz rozwijać. To, co natomiast na pewno robi wrażenie, to wirtualny prezenter, stworzony przez chińską państwową agencję prasową i również chińską wyszukiwarkę internetową. Prezenter zadebiutował w internecie, mówi po angielsku, występuje w szarym garniturze, okularach - wiadomo, symbol profesjonalizmu - i spokojnie po angielsku tłumaczy, kim jest. Jest też wersja chińskojęzyczna. Rozwiń »

Nie jest znana dokładna technologia stojąca za wirtualnym prezenterem, ale prawdopodobnie skorzystano z nagrania wideo żywego człowieka jako bazy do projektu. Tyle dobrego. A zatem, czy już wkrótce sztuczna inteligencja zastąpi wszystkich prezenterów i prezenterki w radiu i telewizji? W końcu tacy prezenterzy nie bywaliby niewyspani, zmęczeni, nie myliliby się, nie trzeba by im dawać urlopów, ani płacić pensji. Cała nadzieja póki co w tym, że wirtualny prezenter ma dość nieprzyjemny głos i jednak brzmi tak, jak na robota przystało.

Więcej na stronie: https://www.bbc.com/news/technology-46136504 Zwiń «

POLECAMY

DOSTĘP PREMIUM

Nieograniczony dostęp do wszystkich audycji TOK FM, także archiwalnych. Wykup Dostęp Premium i słuchaj podcastów, bez reklam!

Kup teraz

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Przedłuż dostęp Premium taniej!