REKLAMA

Za dogadywanie się z klientem poza Allegro możesz stracić konto w serwisie!

Data emisji:
2018-03-01 11:00
Audycja:
Przewodnik Finansowy TOK FM
Czas trwania:
01:28 min.
Udostępnij:

Sprzedajecie i kupujecie na Allegro? Jeśli zdarzało się Wam przy transakcjach dogadywać się poza aukcją - to musicie się z tą praktyką pożegnać. Serwis wypowiedział wojnę takim działaniom i wprowadził zmiany w regulaminie. Rozwiń »

Najczęściej propozycja dogadania się z klientem poza aukcją wychodziła od sprzedawcy, który np. wolał zakończyć aukcję bez rozstrzygnięcia, żeby nie płacić portalowi należnej prowizji. Teraz jeśli zdecyduje się coś takiego, i proceder zostanie wykryty - Allegro zamknie jego konto w serwisie. A w wykrywaniu pomoóc ma monitorowanie korespondencji, jaka odbywa się między kupującymi a sprzedającymi.

W zmienionym regulaminie jest też inny zapis, dla niektórych kontrowersyjny - w którym serwis zakazuje sklepom dołączania do kupionych przez Allegro przedmiotów ulotek reklamowych.

Zmiany mają się przyczynić do lepszej ochrony interesów serwisu, ale również klientów. Pamiętajmy, że aukcje prowadzone oficjalnie na Allegro są objęte ochroną, możemy złożyć reklamacje itd. Jeśli dogadujemy się ze sprzedawcą poza aukcją - z własnej woli z tej ochrony rezygnujemy. Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK FINANSOWY TOK FM

Więcej podcastów tej audycji

POPULARNE

DOSTĘP PREMIUM

Teraz 40% zniżki na Dostęp Premium! Skorzystaj ze świątecznej oferty już dziś!

Kup teraz

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Przedłuż dostęp Premium taniej!