REKLAMA

Zajawka na EPkę. Poznajcie Suzię!

Data emisji:
2018-08-18 22:00
Audycja:
Między Słowami
Prowadzący:
Czas trwania:
01h 06:15 min.
Udostępnij:

Gra na basie, gitarach elektrycznej i elektroakustycznej, klawiszach, ukulele, shakerach i kalimbie. Jest samoukiem. Zuzanna Kłosińska, publiczności znana jako Suzia, twierdzi, ze wystarczy mieć trochę samozaparcia. Swoje umiejętności szlifowała m.in. w Oure Højskole w Danii. Ma za sobą wiele koncertów, zarówno przed szeroką publicznością jak i w kameralnych miejscach. Jest muzykiem sesyjnym. Od ponad roku gra w zespole Kasi Lins. Suzia jest laureatką 45. edycji Festiwalu FAMA, rok temu otrzymała nagrodę im. Małgosi Zwierzchowskiej na przeglądzie piosenki YAPA. W tym roku można było ją usłyszeć i zobaczyć m.in. na Enea Spring Festival. Rozwiń »


Zuzanna "Suzia" Kłosińska (fot. Kamil Wróblewski)

Jest niezwykle twórcza. Na jej kanale na YouTube jest kilkadziesiąt piosenek. Nagranych domowym sposobem na wakacjach, na łące, na balkonie czy po prostu w domu. - Piosenki są formą autoterapii, bo nie tylko słowa, ale też emocje, które idą razem z dźwiękiem, które towarzyszą temu śpiewaniu, oczyszczają aurę dobrego samopoczucia - mówi Suzia. Pisze codziennie. Twierdzi, że obecnie ma gotowych około 80 piosenek.

W marcu 2018 roku Suzia ruszyła z internetową zbiórką pieniędzy na wydanie debiutanckiej EPki. Akcja okazała się sukcesem, bo już po pięciu dniach udało się zebrać 100 procent planowanej kwoty. Finalnie osiągnięto ponad 250% celu! Dwa miesiące później ukazała się debiutancka płyta pt. "Nie dzieje się nic" (posłuchaj).


Okładka płyty "Nie dzieje się nic"

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy Kamila Wróblewskiego z Suzią! Dłuższa wersja tylko w archiwum Radia TOK FM! Zwiń «

POLECAMY

DOSTĘP PREMIUM

Nieograniczony dostęp do wszystkich audycji TOK FM, także archiwalnych. Wykup Dostęp Premium i słuchaj podcastów, bez reklam!

Kup teraz

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Przedłuż dostęp Premium taniej!