REKLAMA

portal Nowa Europa Wschodnia

Portal Nowa Europa Wschodnia, redaktor naczelny Jarosław Kociszewski.

https://new.org.pl/#

Nasz portal przybliża i odczarowuje "Wschód". Ten cudzysłów został użyty celowo, bo obszar tematyczny, o którym opowiadamy, jest bardzo umownie określony, zróżnicowany pod każdym możliwym względem, a przede wszystkim – ogromny.
Skupiamy się na sieci powiązań łączących różne regiony, a nie na poszukiwaniu ostrych granic. Europa Wschodnia to dla nas także basen Morza Czarnego i okolice Morza Kaspijskiego. Obszar ten płynnie przechodzi w Bliski Wschód oraz w "szeroką" Azję Centralną, a ta z kolei otwarta jest na Syberię, Chiny i Półwysep Indyjski. Nie możemy pominąć zależności między "Wschodem" i Polską, a także resztą świata.

Na naszym portalu "Wschód" podzieliliśmy w sposób przewrotny, zaczynając od najbliższego nam Międzymorza, rozciągającego się od Bałtyku na południe, w kierunku Morza Czarnego, skąd już tylko krok na Bałkany. Następnym kręgiem naszego zainteresowania jest Moscoviada, przy czym celowo zrezygnowaliśmy ze standardowego określenia "Rosja", aby oderwać się od bagażu znaczeń i stereotypowych skojarzeń związanych z tym krajem.
portal  Nowa Europa Wschodnia

PORTAL NOWA EUROPA WSCHODNIA - PODCASTY

POZNAJ INNYCH PROWADZĄCYCH

DOSTĘP PREMIUM

Więcej niż na antenie! Teraz TOK FM Premium 30% taniej: podcastowe produkcje oryginalne, Radio TOK FM bez reklam i podcasty z audycji. Nie zwlekaj, słuchaj wygodniej!

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA