REKLAMA

Dominika Wielowieyska

Absolwentka warszawskiego LO im. Józefa Wybickiego oraz Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej (wydział Wiedzy o Teatrze). Uzyskała też tytuł MBA w Międzynarodowej Szkole Zarządzania w warszawskiej Akademii Leona Koźmińskiego. Stypendystka amerykańskiej fundacji The National Forum Foundation (dziś The Freedom House). Wykładała w Wyższej Szkole Psychologii Społecznej w Warszawie (zagadnienia związane z dziennikarstwem i PR).

Była współzałożycielką i prezeską fundacji Charytatywny Bal Dziennikarzy, stworzonej przez dziennikarzy wielu mediów, a wspomagającej instytucje i ośrodki zajmujące się dziećmi.

W "Gazecie Wyborczej" pracuje od 1991 roku. Pracowała w działach: kultury, krajowym i gospodarczym. Dziś pracuje w dziale publicystycznym.

Współautorka książki Dekady 1985-1994, z serii poświęconej historii Polski po II wojnie światowej.

W latach 2015-2016 prowadziła program "Puenta" w TVP Info. Odeszła z TVP z chwilą, gdy nowe władze, nominowane przez PiS, zwolniły wielu dziennikarzy z powodów politycznych. Ówczesny prezes TVP Jacek Kurski w 2016 roku zaproponował Wielowieyskiej prowadzenie programu publicystycznego, ale odmówiła ze względu na przekształcenie telewizji publicznej w instytucję stricte propagandową.

W radiu TOK FM prowadzi poniedziałkowy Poranek Radia TOK oraz program "Wybory w toku" w soboty o godz. 9.

Nominacje do nagrody dziennikarskiej Grand Press:

2004 r. - w kategorii "News" za artykuł w "Gazecie Wyborczej" pt. "Miller, Orlen i UOP".

2019 r. - w kategorii "Dziennikarstwo specjalistyczne" za artykuł w "Gazecie Wyborczej" pt. „Oskarżać łatwo, skazać trudno. Rozrachunki ze stalinizmem w III RP”
Dominika Wielowieyska

DOMINIKA WIELOWIEYSKA - PODCASTY

POZNAJ INNYCH PROWADZĄCYCH

DOSTĘP PREMIUM

W maju TOK FM Premium 40% taniej. Podcastowe produkcje oryginalne, Radio TOK FM bez reklam i podcasty z audycji.

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA