REKLAMA

Hanna Zielińska

Zajmuje się nauką, kulturą, psychologią i społeczną perspektywą na każdą z tych dziedzin. Po kilkunastu latach praktyki ma za sobą wywiady z wieloma wybitnymi naukowcami i większością znaczących polskich twórców.

Szczególnie propaguje wartości związane z wolnością, równością i prawami osób dyskryminowanych. Promuje ideę bliskości w rodzicielstwie i podmiotowości we wszelkich innych relacjach. W swoich audycjach wspiera wybitne kobiety, oddając im głos lub swoim własnym głosem o nich opowiadając.

Oswaja starość, bada pamięć autobiograficzną. Na zamówienie Muzeum Powstania Warszawskiego współtworzyła jako wolontariuszka cykl wywiadów telewizyjnych z kombatantami dla Archiwum Historii Mówionej.

W młodości postępującą entropię pytań okiełznała wyborem studiowania filozofii na Uniwersytecie Warszawskim. Dalszą anarchię zainteresowań ujarzmiła wyborem zawodu dziennikarki. Od 2004 roku pracuje w Radiu TOK FM.

Była też redaktor naczelną polsko-angielskiego miesięcznika Warsaw Point. Publikowała w Newsweek Psychologia i magazynie Więź. Przed pracą w mediach zebrała okruchy doświadczeń jako krupierka w kasynie, przewodniczka po Warszawie i dziewczyna z korpo.

Swoją wizję świata układa ze światopoglądowych mniejszości, sceptycyzmu wobec religii, wrażliwości społecznej i feminizmu. Do snu czyta baśnie o utopiach. Najszerszym oknem na świat okazały się dla niej oczy trojga własnych dzieci.

Za pobrzmiewającą w pracy nutę racjonalizmu i promowanie standardu „science-based" w dziennikarstwie otrzymała w 2010 r. tytuł „Popularyzatora Nauki” od Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego i Polskiej Agencji Prasowej.

Najbliższa jej tożsamość zbiorowa to tożsamość ziemska.
Hanna Zielińska

HANNA ZIELIŃSKA - PODCASTY

POZNAJ INNYCH PROWADZĄCYCH

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM Premium 40% taniej! Dostęp do nagradzanych podcastów, wszystkich audycji z anteny oraz Radio TOK FM bez reklam w świątecznej zniżce.

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA