AKTUALNOŚCI WYBORCZE

Posłuchaj o wyborach

W TOK FM O WYBORACH

NAJNOWSZE TEKSTY

 • Projekt dotyczący likwidacji 30-krotności trafił już do Sejmu. Złożyli go posłowie PiS

  13-11-2019 19:50

  Do Sejmu w środę trafił wniesiony przez grupę posłów PiS projekt ustawy, likwidującej od 2020 roku górny limit przychodu, do którego płaci się składki na ubezpieczenia emerytalne i rentowe - tzw. 30-krotności ZUS.

 • Sasin przeprowadzi czystkę w państwowych spółkach? "Kierownictwo będzie poddane jakiemuś przeglądowi, to nie ulega wątpliwości"

  13-11-2019 19:09

  Politykę energetyczną w Polsce czekają zmiany. Ministerstwo energii przestaje istnieć. Nadzór nad górnictwem przejmuje Jacek Sasin. - Wraz z Nowogrodzką i prezesem Kaczyńskim będzie miał ostatnie słowo, jeśli chodzi o nominacje menadżerów w państwowych spółkach. To ogromna władza - mówił w gościnnym podcaście Polityki Insight dla TOK FM Robert Tomaszewski.

 • Bóg burzy i nieświadomość. Żechowski, Dimitrova i Stawiszyński o populizmie i zbiorowych iluzjach

  13-11-2019 19:07

  W najnowszym odcinku "Naszych wewnętrznych konfliktów" gościmy dr. Cezarego Żechowskiego, psychiatrę i psychoterapeutę. Przez pryzmat pojęć wypracowanych w tradycji psychoanalitycznej przyglądamy się rozmaitym zbiorowym iluzjom - nie tylko politycznym - i poszukujemy ich głębokiego, psychologicznego źródła. Jakiego rodzaju mechanizmy odpowiadają za rozprzestrzenianie się niebezpiecznych idei? Dlaczego ludzka psychika tak bardzo czasem potrzebuje ucieczki od otaczającej ją rzeczywistości? A wreszcie - czy istnieje coś takiego jak zbiorowa nieświadomość, o której pisał Carl Gustav Jung? To tylko niektóre wątki, które pojawiają się w tej rozmowie.

Przedłuż dostęp Premium taniej!